Myofasciálne uvoľňovanie – myofasciálna masáž

Myofasciálna masáž je technika uvoľňovania a naťahovania šliach a svalov stláčaním bodov, čím sa eliminuje bolesť a svalové napätie. Je to presne cielená masáž na uvoľnenie svalového a šľachového aparátu, na uvoľnenie začiatkov a koncov svalových úponov.

Mäkké techniky

Špeciálna liečebná masáž na odstránenie napätia v tkanivách, pri ktorej sa využívajú rôzne techniky so zameraním na celú chrbticu. Masáž účinne uvoľňuje svalstvo a blokády v priebehu chrbtice, prispieva k zlepšeniu celkového zdravotného stavu a uvoľneniu stuhnutých svalov.

Klasická thajská masáž

Táto staroveká masáž má svoj pôvod v Indii. Využíva naťahovanie, mobilizáciu kĺbov, hnetanie svalových skupín a ich úponov.
Jedná sa o celotelovú masáž, pri ktorej pravidelnými, presne smerovanými tlakmi (masíruje sa prstami, dlaňami, dokonca aj lakťami, kolenami či chodidlami) dochádza k výmene energie a nastoleniu rovnováhy v tele.
Prevádza sa na špeciálnej podložke, klient má pritom na sebe ľahký a pohodlný odev.
Tradičná thajská masáž je určená pre každého, pretože je vynikajúcou prevenciou pred ochoreniami a prostriedkom k dosiahnutiu dobrej fyzickej kondície a psychickej pohody.

Účinky:
– uvoľnenie toxínov z kĺbov, svalov a tkanív organizmu
– zlepšenie vylučovania škodlivých látok z tela
– zvýšenie prijímania živín tkanivami
– uvoľnenie energetických blokád v čiarach tela
– zlepšenie prúdenia krvi a lymfy
– uvoľnenie bolestí svalov a kĺbov
– zvýšenie pohyblivosti a ohybnosti tela
– uvoľnenie a predchádzanie bolestí hlavy a migrén
– posiľnenie nervového systému zvýšením podnetov z periférie
– uľahčenie relaxácie a regenerácie organizmu
– celková obnova zdravia a psychickej pohody

 

Relaxačná masáž

 

Veľmi uvoľňujúca a vhodná najmä pri bolestiach chrbta a celého tela, ktoré vznikajú následkom každodenného preťaženia a stresovania organizmu. Má obrovský profylaktický účinok a len minimum kontraindikácií. Masáž celého tela intenzívne pôsobí proti stresu depresii a únave, má upokojujúci účinok.

Je ideálnym doplnkom všetkých typov cvičení a športov, pomáha udržovať dlhodobú telesnú kondíciu. Má mnoho prospešných účinkov na stav svalov, kĺbov, šliach a ostatných tkanív a orgánových systémov, ako sú:

- prekrvenie a prehriatie, ktoré napomáha k relaxácii masírovaných častí tela a zmierňuje ich bolestivosť

- urýchľuje proces regenerácie svalov po záťaži, odstraňuje ich únavu a zvyšuje svalovú

výkonnosť

- rozrušuje svalové zatvrdnutia i zrasty a pravidelnou aplikáciou zabraňuje ich opakovanému vzniku

- pomáha vyrovnávať následky spôsobené jednostrannou činností, preťažovaním a

nesprávnym držaním tela, čím sa výrazne podieľa na prevencii bolesti chrbta a kĺbov,

- mechanicky odstraňuje zrohovatené bunky pokožky, tím uvoľňuje potní a mazové žľazy a tak podporuje regulační a ochranné pochody zaisťujúce odolnosť povrchu tela proti vonkajším vplyvom

- prekrvením kože a podkožia zlepšuje zásobovaním týchto tkanív živinami a kyslíkom, čím pomaľuje vznik príznakov starnutia,

pravidelná aplikácia celkovo utužuje organizmus

 

Medová detoxikačná masáž

Doba trvania medovej: 20 až 40 minút.

Pre začiatok je vhodné absolvovať kúru (20 min.) v rozsahu 10 aplikácií 1-krát týždenne,

pri akútnom stave 2-krát týždenne. Neskôr stačí ako prevencia 1-krát mesačne.

Medová detoxikácia sa doporučuje ľuďom, ktorí trpia ochoreniami kĺbov alebo reumatizmom.

Je účinná ako prostriedok k oživeniu organizmu

vyčerpaného stresom a nezdravým životným štýlom. Pomôže pri problémoch s nespavosťou,

bolesťami hlavy alebo tráviacimi problémami.

Ak máte alergiu na med, máte veľmi citlivú pokožku alebo nejaké ranky a odreniny na tele,

medová masáž sa nedoporučuje !!! Svojím detoxikačným pôsobením medová masáž oslobodzuje celý organizmus od usadenín,

ktoré si v priebehu rokov nahromadil

zo životného prostredia, potravy a liekov.

Medová hmota obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu.

 

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž – manuálna

 

Vysoko odborná metodika, ktorá má okrem klinických účinkov na rôzne druhy ochorenia aj výrazný analgetický, sedatívny a očistný účinok. Pôsobí na psychiku a vegetatívne preladenie organizmu. Lymfodrenážou zbavíme organizmus mimobunkovej tekutiny, plnej odpadových látok vznikajúcich pri metabolizme buniek, ako i nahromadenej krvi z malých venúl a tekutiny v kĺbových puzdrách. Tieto sa potom vylúčia obličkami zvýšenou diurézou.

Je jediný fyziologický spôsob ošetrenia kože a podkožia, ktorý spôsobuje jej regeneráciu. Pravidelnou aplikáciou v oblasti stehien a sedacieho svalstva pôsobí na úbytok tukových buniek.

Účinne sa tiež aplikuje u športovcov. Pri športovom výkone, alebo väčšom pracovnom zaťažení dochádza k zvýšenej látkovej výmene, prekrveniu končatín ako i celého tela. Hromadiace sa nežiaduce metabolity sú príčinou dráždenia svalov a následných spazmov.

 

Efektivita manuálnej lymfodrenáže je vnímaná pocitom ľahkých končatín a celého tela ako aj zvýšenou výkonnosťou bez únavy.
Manuálna lymfodrenáž je absolútne špecifikum. Vyžaduje si vysokú technickú a časovú náročnosť, čo sa však odráža v jej vysokej účinnosti a príjemnom pocite počas aplikácie. Vhodná i pre tých, ktorí majú kŕčové žily! Má vplyv na vyhladenie čerstvých jaziev, upokojujúci vplyv na reumatické bolesti a artrózy (ochorenia kĺbov), migrenózne bolesti hlavy, uvoľňuje napätie tela, spriechodňuje dýchacie cesty, zlepšuje stav vnútorných orgánov. Účinná pri opuchoch dolných a horných končatín. Veľmi vhodné po ožarovaní.

Lymfodrenáž tváre

Regeneruje pleť, osviežuje, obmedzuje tvorbu vrások, uvoľňuje napätie tváre. Efektívne odstraňuje únavu okolo očí, – opuch, kruhy, vačky pod očami atď. Podporuje hydratáciu tváre zvnútra, je vhodná po plastických operáciách alebo úrazoch. Lymfodrenáž je veľmi účinná aj pri akné. Pre spríjemnenie a znásobenie účinku každej masáže je neoddeliteľnou súčasťou tejto starostlivosti o vaše telo aj muzikoterapia a aromaterapia. V kombinácii s parafínovým zábalom má výrazný liftingový efekt.

Anticelulitídna masáž

Máte problémy s celulitídou? Ťažkosti s napuchnutými nohami, pocitom napätia alebo únavy v nich? Potom ste ten správny kandidát na lymfodrenáž. Ale vyššie vymenované ťažkosti nie sú všetky, ktoré táto procedúra pokrýva. Tiež pomáha telu pri regenerácii a odstraňovaní škodlivín. Stimuluje tok lymfy a tým aj činnosť, ktorú vykonáva. Masáž väčšinou vyvoláva veľmi príjemné pocity, obvod stehien, drieku a bokov sa zmenší. Merateľné výsledky sa dosahujú už po prvej aplikácii. Na ošetrenie celulitídy je potrebných 10- 28 sedení, podľa typu a stavu celulitídy. Masáž brucha podporuje trávenie a pohyby čriev a vyprázdňovanie tým najprirodzenejším spôsobom. V tomto ohľade je výsledok zrejmý už po prvom sedení. Účinne prispieva k rýchlemu zmenšeniu obvodu pása, aj pri tzv. pivnom bruchu.